BLOG “NALEZENO V PŘEKLADU” JE RYCHLÝ A ZÁBAVNÝ ZPŮSOB, JAK SE VYZNAT V MEXIKU A JEHO KULTUŘE. ČLÁNKY SE TOČÍ KOLEM TOHO, CO NÁS JAKO ČECHY A MEXIČANY SPOJUJE I ROZDĚLUJE.

Stránek věnovaných cestování po Mexiku a jeho poznávání je v České republice i jinde po světě spousta. Málokdo ale píše o tom, jaké jsou mezi zeměmi a jejich obyvateli hlubší rozdíly. Je mnohem běžnější jednoduše popsat zážitky z cest, než se podívat pod povrch každodenního života v cizí zemi. Exotika sice láká víc než rutina, ale běžný život v sobě ukrývá fascinující rozdíly, kterých si ze začátku někdy ani nevšimneme. Každý návštěvník Mexika si hned uvědomí, že jídlo, místní zvyky, architektura nebo třeba vnímání hudby jsou jiné než doma v České republice. Ale k tomu, aby “prokoukl” skrytější rozdíly mezi způsoby myšlení a chování, hodnotami a celkově náhledy na svět, by v Mexiku musel žít aspoň několik let.

Protože ne každému se to podaří, jak se tedy vyznat v Mexiku? Tím, že si pročtete náš blog, kde vám přinášíme “rychlopřeklad” Mexika. Ten provádíme oboustranně, což znamená, že nám s překladem vypomáhají také někteří ochotní Mexičané. Jednoho z nich napadlo skamarádit Krtečka s mexickou panenkou Lele. A druhého nakreslit chrám svatého Víta na hlavu lebky s kukuřičnými zuby. Něco takového si přece nenecháte ujít!